Wyślij nam swoją historię lub pytanie:

42 wpisów
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
11 dni temu

Mój tata był leczony z powodu raka,radioterapia,chemioterapia i po czwartej chemi stan się bardzo pogorszył,na oddziale onkologii gdzie był leczony nie pozwolono zabrać taty do domu i przeniesiono go do innego szpitala na pulmonologię z powodu bólu w piersi i problemów z oddychaniem a tu powiedziano nam że tato nie wyjdzie z tego,że stan jest agonalny,co mamy robić, gdzie zaopiekują się naszym tatą żeby nie cierpiał bólu i samotności w szpitalu,nie wolno nam przy nim czuwać w nocy.

Anna
3 miesięcy temu

Bardzo proszę o odpowiedź jak dlugo można przebywać w Hospicjum, czy są określone przepisy ograniczające pobyt w tej placówce. Mam na uwadze osobę już leżącą przebywajaca w Hospicjum od pół roku, z chorobą neurologczna nieuleczalną Plasawica Huntingtona.

Magdalena
6 miesięcy temu

Witam. Mój tata ma chloniaka agresywnego srodpiersia szpital chce go oddać do hospicjum stacjonarnego. Czy przy drenażu pluc i cewniku wewnętrznym oraz wsparciu tlenu jestem w stanie wraz z opieka hospicjum domowego sobie poradzić? Tata bardzo chciałby być w domu.

Gość
10 miesięcy temu

Dzień dobry. Mam bardzo bliską osobę w hospicjum stacjonarnym. Jestem z nią zżyta, ale w hospicjum są bardzo ograniczone odwiedziny (z powodu strachu przed cowidem). Lekarze twierdzą, że z powodu ciężkiego stanu osoby nie powinnam wypisywać jej do domu, a jednocześnie nie pozwalają się nam widywać częściej niż 2 razy w tygodniu na krótko. Już nie wiem co robić, nie chcę jej zaszkodzić tym wypisem ale chcę się z nią widywać częściej. Czy jest możliwość uzyskania tak fachowej pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej w domu przy tak ciężko chorym czy raczej to niemożliwe i powinnam ją tam zostawić pod ich opieką? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź.

Admin
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

Dzień dobry, ograniczenia, o których Pani pisze zostały wprowadzone w większości hospicjów. To bardzo trudne. Można sprawować opiekę nad chorym w domu przy wsparciu zespołu hospicjum domowego, w ramach którego są co najmniej dwie wizyty lekarza w miesiącu i dwie wizyty pielęgniarki w tygodniu. Są także wizyty fizjoterapeuty. Jeśli chodzi o miejsce sprawowania opieki ważna jest wola chorego i możliwości rodziny, by zapewnić odpowiednią dla stanu podopiecznej opiekę.

Ula
11 miesięcy temu

Dzień dobry, piszę w imieniu mamy, która opiekuje się niesamodzielnym tatą po wylewie. Czy jest u Państwa ktoś, do kogo mogłaby zadzwonić i porozmawiać o tym, jak w ogóle zacząć szukać profesjonalnej pomocy do opieki nad tatą i dla siebie? Nam, najbliższej rodzinie, trudno jest przekonać mamę, że powinna mieć wsparcie specjalistyczne. Widziałam na stronie informację o grupie wsparcia dla opiekunów, która ma ruszyć od stycznia. Czy można uzyskać informację jak dołączyć do tej grupy? Myślę że to też mogłoby być bardzo dobre. Pozdrawiam Ula

Admin
11 miesięcy temu
Reply to  Ula

Dzień dobry. Powinni Państwo rozpocząć od lekarza z przychodni (POZ). On może wystawić skierowanie do pielęgniarskiej domowej opieki długoterminowej. Dobrze jest też skontaktować się z pielęgniarką środowiskową w przychodni i powiadomić o potrzebie pomocy. Warto również postarać się o orzeczenie o niepełnosprawności w ośrodku pomocy społecznej. Te kwestie omawiane są na szkoleniu z pracownikiem socjalnym na naszej stronie, najbliższe odbędzie się 26 listopada, można na nim zadać pytanie prowadzącej, Natomiast na grupę wsparcia można się zapisać na naszej stronie internetowej w zakładce „grupa wsparcia”. Warto skorzystać z tej pomocy i wymiany doświadczeń.