Wyślij nam swoją historię lub pytanie:

Subscribe
Powiadom o
62 wpisów
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata Wojtkiewicz
1 miesiąc temu

W jaki sposób uzyskać ciągłość przysługującej opieki rehabilitacji domowej skoro przydział 40godzin i kolejnych 40 po wizycie kontrolnej konsultanta (na rok jest tylko 80) tłumaczony jest brakiem kadrowym-? Chora na zespół Parkinsona ma 93 lata, jest weteranem walk o niepodległość(była więziona w czasach reżimu stalinowskiego) z uprawnieniami do pierwszeństwa, ma orzeczenie o zupełnej niepełnosprawności, pod stałą opieką córki mieszka w swoim mieszkaniu częściowo dostosowanym do potrzeb. Konieczne/potrzebne ćwiczenia świadczone przez mops oraz prywatnie i dosłownie „pożerają” niebagatelne sumy. Oddanie chorej do placówki publicznej jest wykluczone. Gdzie szukać rehabilitacji domowej poza przydzielonymi 80godzinami?

Katarzyna
4 miesięcy temu

Dzień dobry, opiekuje się 12letnia córka chorą na zespół Reta. Potrzebna jest mi pomoc w domu przy jej opiece. Do kogo mogę się zwrócić?

Joanna
4 miesięcy temu

Dzień dobry, mój tata (77 l) zachorował ok 15 grudnia – angina lub covid nie wiem. Był u lekarza, dostał leki. Kilka dni później dostałam informacje od mamy że tata dziwnie się zachowuje – irracjonalnie, niespójnie. Wezwany lekarz skierował tatę do szpitala (21 grudnia), diagnoza zapalenie płuc i odwodnienie. Jednak od momentu przyjecia do szpitala tata popadał w coraz większe otępienie, nie rozpoznawał nas, nie było z nim kontaktu. Po ok 2 tyg zaczął jakby odzyskiwać zmysły, mozna było z nim porozmawiać jednak aktualnie sytuacja wróciła do stanu poprzedniego – brak kontaktu. Udaru nie stwierdzono, lekarz prowadzący mówi o głębokiej demencji, nie wiem czy byla konsultacja neurologiczna. Szpital chce tatę wypisać a ja nie wiem co robić. Tata mieszka z mamą, niewychodzacą i z chorobą serca, ja nie mieszkam w Polsce. Dokąd zwrócić sie o pomoc i o wskazówki w postępowaniu?
Dziękuję!

Katarzyna Gurzyńska
5 miesięcy temu

jak długo może przebywać Wolontariusz na Oddziale na którym pacjenci poddani są leczeniu chemią czy jest to szkodliwe dla zdrowia i czy lepiej żeby za długo nie przebywać na oddziale?
Proszę Państwa o natychmiastową odpowiedź na moje zapytanie?

Grzegorz
6 miesięcy temu

Dzień dobry
Bliska mi osoba przebywa w DPS i jest uzależniona od koncentratora tlenowego i na razie poruszanie się w nim jest niemożliwe. Potrzebuje przenośnego urządzenia, aby móc poruszać się po obiekcie i nabierać sił. Prośba wielka o wskazanie miejsca i placówki w Olsztynie lub w okolicach z której można wypożyczyć takie urządzenie, które ułatwiłoby poruszanie się.
Pozdrawiam

Monika
8 miesięcy temu

Dobry wieczór!Razem z mężem opiekujemy się jego mamą (mieszkamy razem w jednym domu)83letnią-chorujacą na Alzheimera,otępienie starcze,Parkinson-od dwóch lat teściowa jest osobą leżącą,bez kontaktu słowno-logicznego,karmiona miksowanymi posiłkami, płyny podawane strzykawka we frakcjach-połykanie raz lepsze raz gorsze,cewnik moczowy.Do tej pory jakoś leki były dobrze ustawione-jednak od tygodnia teściowa praktycznie śpi parę godzin na dobę-jęczy na przemian z krzyczeniem.trudno nam określić czy ja coś boli(podawane środki przeciwbólowe np.paracetamol,ibuprofen)niczego nie zmieniają,a czy leki psychiatryczne zwiększyć ,zmienić …Nie mamy tego jak zweryfikować-wizyt domowych nie ma,a muszę przyznać, że my też już jesteśmy zmęczeni-no a do tego jesteśmy osobami pracującymi.Prosze o wskazówki gdzie mogę uzyskać pomoc.

Agnieszka
9 miesięcy temu

Potrzebuje opieki nad chora babcia jest świadoma ale nie jest wstanie sama funkcjonować słabo widzi ma cewnik, potrzebuje opieki non stop nie może być sama gdzie szukać pomocy