Wyślij nam swoją historię lub pytanie:

42 wpisów
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
4 miesięcy temu

Mój tata był leczony z powodu raka,radioterapia,chemioterapia i po czwartej chemi stan się bardzo pogorszył,na oddziale onkologii gdzie był leczony nie pozwolono zabrać taty do domu i przeniesiono go do innego szpitala na pulmonologię z powodu bólu w piersi i problemów z oddychaniem a tu powiedziano nam że tato nie wyjdzie z tego,że stan jest agonalny,co mamy robić, gdzie zaopiekują się naszym tatą żeby nie cierpiał bólu i samotności w szpitalu,nie wolno nam przy nim czuwać w nocy.

Anna
7 miesięcy temu

Bardzo proszę o odpowiedź jak dlugo można przebywać w Hospicjum, czy są określone przepisy ograniczające pobyt w tej placówce. Mam na uwadze osobę już leżącą przebywajaca w Hospicjum od pół roku, z chorobą neurologczna nieuleczalną Plasawica Huntingtona.

Magdalena
10 miesięcy temu

Witam. Mój tata ma chloniaka agresywnego srodpiersia szpital chce go oddać do hospicjum stacjonarnego. Czy przy drenażu pluc i cewniku wewnętrznym oraz wsparciu tlenu jestem w stanie wraz z opieka hospicjum domowego sobie poradzić? Tata bardzo chciałby być w domu.

Gość
1 rok temu

Dzień dobry. Mam bardzo bliską osobę w hospicjum stacjonarnym. Jestem z nią zżyta, ale w hospicjum są bardzo ograniczone odwiedziny (z powodu strachu przed cowidem). Lekarze twierdzą, że z powodu ciężkiego stanu osoby nie powinnam wypisywać jej do domu, a jednocześnie nie pozwalają się nam widywać częściej niż 2 razy w tygodniu na krótko. Już nie wiem co robić, nie chcę jej zaszkodzić tym wypisem ale chcę się z nią widywać częściej. Czy jest możliwość uzyskania tak fachowej pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej w domu przy tak ciężko chorym czy raczej to niemożliwe i powinnam ją tam zostawić pod ich opieką? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź.

Admin
1 rok temu
Reply to  Gość

Dzień dobry, ograniczenia, o których Pani pisze zostały wprowadzone w większości hospicjów. To bardzo trudne. Można sprawować opiekę nad chorym w domu przy wsparciu zespołu hospicjum domowego, w ramach którego są co najmniej dwie wizyty lekarza w miesiącu i dwie wizyty pielęgniarki w tygodniu. Są także wizyty fizjoterapeuty. Jeśli chodzi o miejsce sprawowania opieki ważna jest wola chorego i możliwości rodziny, by zapewnić odpowiednią dla stanu podopiecznej opiekę.

Ula
1 rok temu

Dzień dobry, piszę w imieniu mamy, która opiekuje się niesamodzielnym tatą po wylewie. Czy jest u Państwa ktoś, do kogo mogłaby zadzwonić i porozmawiać o tym, jak w ogóle zacząć szukać profesjonalnej pomocy do opieki nad tatą i dla siebie? Nam, najbliższej rodzinie, trudno jest przekonać mamę, że powinna mieć wsparcie specjalistyczne. Widziałam na stronie informację o grupie wsparcia dla opiekunów, która ma ruszyć od stycznia. Czy można uzyskać informację jak dołączyć do tej grupy? Myślę że to też mogłoby być bardzo dobre. Pozdrawiam Ula

Admin
1 rok temu
Reply to  Ula

Dzień dobry. Powinni Państwo rozpocząć od lekarza z przychodni (POZ). On może wystawić skierowanie do pielęgniarskiej domowej opieki długoterminowej. Dobrze jest też skontaktować się z pielęgniarką środowiskową w przychodni i powiadomić o potrzebie pomocy. Warto również postarać się o orzeczenie o niepełnosprawności w ośrodku pomocy społecznej. Te kwestie omawiane są na szkoleniu z pracownikiem socjalnym na naszej stronie, najbliższe odbędzie się 26 listopada, można na nim zadać pytanie prowadzącej, Natomiast na grupę wsparcia można się zapisać na naszej stronie internetowej w zakładce „grupa wsparcia”. Warto skorzystać z tej pomocy i wymiany doświadczeń.