W cztery kolejne piątki kwietnia, poczynając od 9 kwietnia, doświadczeni praktycy opowiedzą o różnych aspektach sprawowania opieki w domu nad chorym bliskim – rehabilitacji, wsparcia psychologicznego i socjalnego oraz pielęgnacji. To kontynuacja szkoleń, które odbyły się w styczniu, lutym i marcu. Podczas spotkań kwietniowych prowadzące poruszą nowe aspekty wskazane przez opiekunów podczas poprzednich edycji. Wszystkie szkolenia prowadzone są na żywo, w ich trakcie można zadawać prowadzącym pytania.

Poniżej znajdują się opisy szkoleń i linki do rejestracji:

WAŻNE: zarówno rejestracja, jak i udział w szkoleniach są bezpłatne. 

1/ 9 kwietnia, godz. 13:00-16:00: Ćwiczenia rehabilitacyjne w domu – szkolenie z Magdaleną Podobas, doświadczoną rehabilitantką Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Doświadczona rehabilitantka Magdalena Podobas podczas trzygodzinnego szkolenia pokaże proste ćwiczenia, które opiekun może wykonywać z chorym bliskim w domu. Szkolenie będzie prowadzone na żywo. W trakcie szkolenia będzie możliwość zadawania pytań Prowadzącej.

Link do rejestracji:  https://fundacjahospicyjna.clickmeeting.com/3szkolenia-dla-opiekunow-rodzinnych-cwiczenia-rehabilitacyjne-w-domu/register

2/ 16 kwietnia, godz. 13:00-16:00: Czynności pielęgnacyjne – ciężko chory dorosły – szkolenie z Grażyną Kowalczyk, doświadczoną pielęgniarką Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Zapraszamy na szkolenie online z pielęgniarką, podczas którego będzie można nauczyć się podstawowych czynności pielęgnacyjnych w opiece nad chorą osobą dorosłą. W jaki sposób unosić osobę chorą? Jak umyć włosy osobie leżącej? Jak zmienić pampersa i zadbać o to, by nie było odleżyn? O tym wszystkim opowie doświadczona pielęgniarka Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Szkolenie będzie prowadzone na żywo. W trakcie szkolenia będzie możliwość zadawania pytań Prowadzącej.

Link do rejestracji: https://fundacjahospicyjna.clickmeeting.com/szkolenia-online-dla-opiekunow-rodzinnych-czynnosci-pielegnacyjne/register 

3/ 23 kwietnia, godz. 13:00-14:30: Wszystko, co musisz wiedzieć o wsparciu socjalnym – szkolenie z Ewą Starkel, pracownikiem socjalnym Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, o jakie świadczenia możesz wystąpić jako opiekun, jakie ulgi Ci przysługują, o jaką pomoc możesz się zwrócić do ośrodków pomocy społecznej, skorzystaj ze szkolenia z naszą ekspertką Ewą Starkel, pracownikiem socjalnym Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Link do rejestracji: https://fundacjahospicyjna.clickmeeting.com/1szkolenia-dla-opiekunow-rodzinnych-szkolenie-z-pracownikiem-socjalnym-/register 

4/ 30 kwietnia, godz. 13:00-14:30: Jak lepiej komunikować się z chorym bliskim? – warsztat z Anną Marlęgą-Woźniak, psycholożką Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Choroba bliskiej osoby wiele zmienia w relacjach rodzinnych. W jaki sposób ułożyć sobie komunikację z chorym bliskim, gdy jesteś opiekunem? W jaki sposób ułożyć komunikację w rodzinie? Jak rozpoznać syndrom wypalenia opiekuna i jak sobie z nim poradzić? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można uzyskać podczas warsztatu z psycholożką Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań Prowadzącej. Szkolenie będzie prowadzone na żywo.

Link do rejestracji:  https://fundacjahospicyjna.clickmeeting.com/3szkolenia-dla-opiekunow-rodzinnych-spotkanie-z-psychologiem-/register

Projekt szkoleń realizowany jest wspólnie z Fundacją Agory.

Zobacz proste ćwiczenia rehabilitacyjne, które możesz wykonywać z chorym bliskim w domu.

Kategorie: 2021