Grupa wsparcia online skierowana jest do opiekunów rodzinnych, którzy mają pod opieką w domu ciężko chorego bliskiego. Wielu opiekunów doświadcza ogromnego przewlekłego stresu w związku ze swoją rolą, osamotnienia, nierzadko także syndromu wypalenia się sił.

W okresie pandemii wiele form pomocy przestało funkcjonować. Teraz z mozołem system wsparcia jest odbudowywany. Tworząc grupy wsparcia online, Fundacja Hospicyjna postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom opiekunów z różnych miejsc Polski, realizując motto „Opiekun rodzinny nie musi być sam”.

UWAGA: Grupa będzie miała charakter zamknięty, a liczba uczestników będzie ograniczona – może w niej uczestniczyć max. 10 osób. O przyjęciu do grupy wsparcia online decydują łącznie: kolejność zgłoszeń, odpowiedź na pytania otwarte zawarte w formularzu rejestracji i rozmowa telefoniczna/e-mailowa z Prowadzącym.

WIĘCEJ INFORMACJI O SZKOLENIACH, MOŻLIWOŚCIACH UZYSKANIA WSPARCIA PSYCHOLOGICZNEGO ORAZ WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE SPRAWOWANIA OPIEKI W DOMU ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE WWW.OPIEKUNRODZINNY.PL

Jeśli jesteś opiekunem rodzinnym chorej lub niesamodzielnej osoby dorosłej, szukasz wsparcia psychologicznego, pragniesz wzmocnić się w kręgu osób będących w podobnej sytuacji życiowej, chcesz porozmawiać o wyzwaniach, z którymi się mierzysz i zadbać o siebie, dzieląc się swoimi przeżyciami, rozterkami, ale też sprawdzającymi się rozwiązaniami, dołącz do grupy wsparcia online organizowanej w ramach projektu opiekunrodzinny.pl

Grupa ma charakter zamknięty i będzie prowadzona od stycznia 2023 roku przez doświadczoną psycholożkę Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, Annę Marlęga-Woźniak.  

Termin pierwszego spotkania grupy to 17 stycznia 2023 roku.

LINK DO FORMULARZA REJESTRACJI: kliknij

Spotkania będą się odbywały poprzez platformę ClickMeeting. Konieczny jest więc stabilny dostęp do Internetu oraz sprzęt wyposażony w kamerę i mikrofon.

Rejestracja trwa do 14.01.2023 roku godziny 23:59. 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Projekt realizowany przez Fundację Hospicyjną i Fundację Agory.